تبریک و تأملی بر هفته تربیت بدنی و ورزش

تبریک و تأملی بر هفته تربیت بدنی و ورزش

انسان برای رسیدن به کمال انسانیت در مسیر الهی نیاز به تقویت وتربیت روح و وجود انسانی خود را دارد واین امر میسر نمی شود مگر با ” تربیت بدن با ورزش “.

 

۲۶ مهرتا ۲ آبان هر ساله در ایران عزیز به نام هفته تربیت بدنی نامگذاری شده است . به چرایی اینکه چرا ۲۶ مهرتا ۲ آبان را به این نام نامگذاری کردند کاری نیست . اما بحث اصلی این نوشته کیفیت گرامیداشت این هفته می باشد .
۱- در این هفته هیچ ارگان دولتی به خود زحمتی نداده تا از طریق پلاکاردی این هفته را تبریک بگویند، در حالی که همه ی ارگانهای دولتی از بالاترین سطح تا به یک اداره شهرستانی از پایگاه اجتماعی ورزش در جهت پیشبرد کارهای خود استفاده می کند، بارزترین آن استفاده از همایش های پیاده روی با جایزه های متعدد در عین اینکه این ارگان ها فعالیت های خود را با این مراسم مستند سازی می کنند ورزش همگانی را به پایین سطح ممکن با این کار غلط تنزل می دهند . حتماً مقصر اصلی این ماجرا وزارت ورزش جوانان می باشد که این جایگاه بلند و بزرگ را به بهای اندکی به دیگران واگذار می کند.
۲- در این هفته باید از خادمان ورزش قدردانی بشود ، ولی اداره ورزش و مسولین شهرمان واقعاً نمی داند خادمان ورزش چه کسای هستند ، از کسانی قدردانی می کند که شکمشان از فرط بی فعالیتی نشان می دهد اصولاً به ورزش اعتقادی ندارند اما چون نفوذ دارند او را به عنوان فعال ورزشی معرفی می کنند و این نوعی بی انگیزگی در خادمان ورزش ایجاد می کند .
۳- در این هفته باید از مادرانی قدردانی بشود که فرزند ورزشکار تربیت کرده ، باید از پدری تجلیل کرد با وجود ۱۰ ساعت کار کارگری، عصر ساعت ۶ بعدازظهر فرزندش را با مشقت فراوان و به عشق اینکه ورزش می تواند فرزندش را سالم نگه دارد و در مقابل سختی زندگی مقاوم کند او را هرروزه به سالن ورزشی می آورد، باید از کسانی تجلیل کرد که به عشق ترویج ورزش، صبحگاهان به پارک هاو سألنها مراجعه می کنند تا روحیه مردمش بهتر از دیروز شود . اما همه اینها حسرتیست که بر دل ما مانده است.
۴- متاسفانه روزنامه ها وسایت های ورزشی ما نیز در این ماجرا نقش اساسی دارند. هر کسی پول بیشتر داد تیتر و مطالب بیشتری گیرش میاد، کدام روزنامه ورزشی را سراغ دارید که صفحه ای را به معرفی فعالین ترویج ورزش همگانی اختصاص داده باشد ، کدام روزنامه و سایت ورزشی را سراغ دارید که توانسته باشد با مطلبش مردم را به ترویج ورزش همگانی تشویق کرده است .
با توجه به موارد بالا باید گفت که هفته تربیت بدنی مخصوص قهرمانان ورزشی نیست چون این عزیزان در جای دیگر و به وقتش تقدیر می شوندو به فراوان دیده خواهند شد . هفته تربیت بدنی مخصوص خادمانی است که در ترویج ورزش نقش پر رنگی داشته اند . مادارن و پدران مهربان که به فرزند ورزشکاراشان صادقانه خدمت می کنند ، به مربیان عزیز شهرستان که توانسته اند استعداد های ناب را از سر مسئولیت اجتماعی خود پیدا و تحویل تیم ملی بدهند. باید از مربیانی تقدیر کرد که با وجود مشغله فراوان با روی گشاده در سالنهای این شهردر جهت سالم نگه داشتن نیروهای فعال این مملکت زحمت می کشند.
در پایان این هفته را به همه پدر و مادران خوب سرزمینم که فرزند ورزشکار پرورش داده اند ، به همه مربیان زحمت کش شهرستانی ، به اساتید تربیت بدنی ، به معلمین ورزش سرزمینم ، به مربیان فعال ورزش همگانی تبریک عرض می کنم و به همه عزیزان خسته نباشید می گویم.

هیأت ورزشهای رزمی شهرستان مهاباد

درباره شیرکو نیک وند

۶۶۰ نظر

بازتاب ها

نظر بدهید