رشیدی: تجمیع و ساماندهی سبکها در دستور کار قراردارد/ حمایتهای وزیر ورزش و جوانان باعث دلگرمی ما است

رشیدی: تجمیع و ساماندهی سبکها در دستور کار قراردارد/ حمایتهای وزیر ورزش و جوانان باعث دلگرمی ما است

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای رزمی، محمود رشیدی در این گفتگوی زنده تلویزیونی با اشاره به وضعیت کنونی فدراسیون رزمی گفت:ما بزرگترین خانواده ورزشی ایران هستیم و از زمان حضور بنده شاهد رشد  ۱۳۶ درصدی جمعیت در این فدراسیون بودیم و بیش از یک میلیون و۵۰  هزار نفر عضو داریم که  این خود نیازمند سازو کار بیشتری است.

وی افزود: در حال حاضر ۸ انجمن در این فدراسیون حضور  دارند که هر کدام از آنها قابلیت فدراسیون شدن را دارند و رسالت ما این است که این انجمنها را هدایت کنیم که در آینده بتوانند به عنوان فدراسیون فعالیت خود را ادامه دهند.

رییس فدراسیون ورزشهای رزمی با اشاره به فعالیت این فدراسیون در دو بعد قهرمانی و همگانی گفت: شاید در طول روز بیش از ۳۰۰ تماس از سوی مسولین سبکها، گروهها و کمیته ها داریم. ما ۱۰۴ سبک داریم که بیش از ۴۰ درصد اینها جزو سبکهای ابداعی هستند.

در بازیهای ۲۰۱۸ جاکارتا فدراسیون های دیگر هر کدام با یک تیم شرکت می کند اما فدراسیون ورزشهای رزمی با ۲ تیم «جوجیتسو» و «پنچاکسیلاک» حضور خواهیم داشت.

رشیدی در خصوص حاشیه های موجود در فدراسیون گفت: واقعا نمی توان گفت این خانواده با این جمعیت، بدون حاشیه هست اما این حواشی بسیار کمرنگ شده است و نگاه فرزند خواندگی از این فدراسیون برداشته شده است و با حمایتهایی که آقای گودرزی وزیر محترم ورزش و آقای دکتر سجادی معاون ایشان از مجموعه ما دارند که در طول این ۲۵ سال بی سابقه بوده است گاه های مهمی برای اعتلای این ورزش برخواهیم داشت.

وی با تکذیب خبر تعلیق برخی از رشته ها از سوی فدراسیونهای بین المللی گفت: برخی از این حاشیه ها از سوی انجمن هایی است که از نظارت ما مکدر هستند و به این مسایل دامن می زنند. اینها بایستی از قانون تمکین کنند. تمام اقدامات ما با تایید کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش است. در هیچ جایی دنیا شخص را به رسمیت نمی شناسند و هضم اینکه برخی افراد می گویند تعلیق می شویم خیلی سخت است.

وی با تایید صادر کردن کمربند دان به برخی افراد بدون در نظر گرفتن معیارهای لازم گفت: این مورد دقیقا مشاهده شده است و این اتفاق ناخوشایندی بوده است. در حال حاضر دقیقا مورد بررسی قرار گرفته و تمامی منافذ تخلف را بسته ایم.

محمود رشیدی با اشاره به حمایتهای دکتر گودرزی وزیر محترم ورزش و جوانان اظهار کرد: برای اولین بار ما شاهد حضوریک تیم ورزشی، حرفه ای و علمی هستیم که با موضوع ورزش به صورت علمی برخورد میکند و ایشان و آقای سجادی تسلط کامل بر روی تمام سبکها دارند و این برای فدراسیون کمک شایانی است.

همچنین  در هفته ای که گذشت و طی دیدار ما و اعضای هیات رییسه با مقام عالی وزارت، دکتر گودرزی به صراحت اظهارداشتند که سبک یا انجمنی که فدراسیون مستقلی ندارد باید تحت نظر فدراسیون ورزشهای رزمی کارکنند.

وی درباره برگزاری فستیوال هنرهای رزمی اظهار کرد: این فستیوال در زمان آقای نوحی ایجاد شد که چندین  کشور عضو آن شدند که خیلی از آنها بارفتن رییس فدراسیون سابق از این فستیوال خارج شدند و برگزاری مجدد این فستیوال با چنین بار مالی سنگینی خروجی لازم و قابل قبولی برای ورزش کشور ندارد، گذشته از اینکه کیفیت این فستیوال فوق العاده پایین بود و با حضور چندین ورزشکار ایرانی در هر وزن و کسب مدال توسط تمام شرکت کنندگان داخلی مطالباتی را برای این ورزشکاران بوجود آورده بود و توقع داشتند همچون سایر قهرمانان در سیستم نظام پاداش وزارت ورزش مورد تشویق و تفقد قرار گیرند. ( منبع خبر : سایت رسمی فدراسیون ورزشهای رزمی )

درباره شیرکو نیک وند

۱,۳۳۶ نظر

بازتاب ها

نظر بدهید