چرا هنرهای رزمی برای کودکان مناسب است ؟

چرا هنرهای رزمی برای کودکان مناسب است ؟

چرا هنرهای رزمی برای کودکان مناسب است ؟

 

وقت آن رسیده تا واقع بینانه تر به مسائل بنگرید ! شما کودکتان را به کلاس های رزمی نمی فرستید چون می ترسید آنها آسیب ببینند ؟ و به کلاس هایی اعم از والیبال و فوتبال میفرستید چون آسیب نمی بینند ؟ واقعاً جای تاسف است . تفکر سنتی در گذشتگان این باور بسیار بسیار غلط را مرسوم کرد اما واقعا بهتر است سری به آمار و ارقام های علمی ارائه شده بزنید و جویای عمق فاجعه شوید ! در آن صورت خواهید دید که جایگاه هنرهای رزمی در بین خطرناک ترین و آسیب رسان ترین ورزشها واقعا کجاست ؟ و این ورزش پر اهمیت ، تا به چه حد مورد ظلم واقع گردیده ! دوری از منطق چرا ؟

 

آیا خبر دارید ، هنرهای رزمی برای کودکانتان چه فوایدی دارد ؟                                                                             

۱ . نظم و انضباط !

عدم داشتن انضباط در کودکان برای والدین بسیار عذاب آور است . خوب است بدانید هنرهای رزمی با داشتن قوانین و قواعد معین تا حد زیادی کودک شما را منظم و منضبط تربیت می کند

 

۲ . ادب و احترام

همه ی کودکان مودب و متین هستند اما آیا منعکس کردن احترامی که شما آموزششان می دهید در رفتار و کردارشان ، ایرادی دارد ؟ ایرادی دارد کودک شما در رفتار و عملکرد ، مثل یک جنتلمن باشد ؟ قطعا پاسخ خیر است . پس خوب است بدانید ، هنرهای رزمی با آموزش دادن جنبه ی عملی احترام و ادب به کودکان از همان سنین پایه ، رفتار آنهارا شکلی صحیح داده و ادب و احترام گذاشتن به کوچک و بزرگ و رعایت ادب در هنگام گفتار را کاملا عملی به آنها آموزش داده و نتیجه کاملا مشهود خواهد بود .

 

۳ . تاثیر هنرهای رزمی بر وضعیت تحصیلی !                                                                                                 

یکی از پوچ ترین دلایل انصراف والدین از آوردن فرزندانشان به کلاس های رزمی در طول سال تحصیلی یک بهانه ی واهی است : به درسش لطمه وارد میشود ! متاسفانه یا خوشبختانه این ادعا از نظر علمی کاملا رد شده است . تحقیقات ثابت کرده است که کودکانی که ، ورزش های رزمی را انجام میدهند ، بین سی و چهار تا چهل درصد از همسالان خود که رزمی کار نمی کنند، در حل مسایل پیچیده ریاضیات موفق ترند . همچنین تحقیقات دانشمندان کالفرنیا اثبات کرد که کودکان رزمی کار در مواجهه به مسایل فیزیک ، راه حل های موثر تر و منطقی تری اجرا می کنند . همچنین ، در بخشی از تحقیق مشخص شد ، توانایی حفظ دروس و تقویت مغز و حافظه نیز در کودکان رزمی کار پانزده درصد بیشتر است . مزیت از این بیشتر ؟

 

  1. خداحافظ استرس و عصبانیت !

اگر کودکتان زود عصبی میشود ، فورا دچار استرس میشود یا با شما مشاجره می کند و مشاجره هایش توام با خشونت و عصبانیت است ، او را به کلاس های رزمی بفرستید ، ضربه زنی مکرر ، انجام مبارزه و تمرینات فیزیکی ، از جمله ی موثر ترین راهکار های تخلیه فشار های عصبی و خصوصیات منفی روانی در کودکان است . .

 

۵ . کودکتان ترسو است ؟                                                                                                                           

ترس ، یک خصلت شایع در کودکان است ، اغلب کودکان از تنها خوابیدن در اتاقشان می هراسند و یا از تاریکی و …. می ترسند ، ترس به دلیل عدم آگاهی است و عدم آگاهی مربوط به عدم تمرین دادن ذهن است ، هنرهای رزمی با آموزش تمرکز ، قرار دادن فرد در موقعیت هایی که وی وادار به گرفتن تصمیم های صحیح است (موقعیت مبارزه) ذهن او را باز کرده و با پرورش حس مثبت شجاعت ، این مشکل را بر طرف میکند .

 

۶ . درمان ضعف جسمانی                                                                                                                             

قرار نیست از همان اولین جلسه ، کودک شما ، مطابق با استاندارد های یک رزمی کار حرفه ای تمرین ببیند ! پس جای نگرانی نیست ، هنرهای رزمی با درگیر کردن مفاصل ، استخوان ها و ماهیچه ها و بهبود سیستم خون رسانی و تنفسی و همچنین دارا بودن فعلیت هایی که استخوان ها و ماهیچه هارا تقویت کرده ، هم نشاط و سلامتی را به کودک شما بر میگرداند ، هم مانع ضعف استخوانی میشود . همچنین ، با تقویت سیستم ایمنی فرد ، مانع از ابتلای کودکتان به انواع بیماری ها میگردد

 

۷ . کودکتان مسئولیت پذیر نیست ؟ مستقل نیست ؟

 

داشتن یک کودک که دایما به پدر و مادرش برای انجام هرکار ولو بی اهمیتی وابسته باشد ، واقعا ناراحت کننده است ، ما با پدر مادرهای نگران زیادی مواجه می شویم که فقط یک جمله می گویند : او بدون من یا پدرش از عهده ی کاری بر نمی آید ! جای نگرانی نیست ، در هنرهای رزمی ، هر فرد بسته به سنش ، دارای مسئولیت میشود ، او نسبت به آموخته هایش مسئول است ، باید تک نفره ، تمرین کند و آموخته هایی را که تمرین کرده و حالا آنها را به شکل مطلوب رسانده ، نشان استاد دهد . در موقعیت های تمرین و مبارزه زمان هایی پیش خواهد آمد که او کاملا تنها باید تصمیم بگیرد و یا با جمع کردن ساکش ، آماده کردن لوازم داخل ساک ورزشی پیش از باشگاه و آماده شدن برای کلاس و…. او به تدریج فردی مستقل خواهد شد .

 

۸ . خداحافظ بی اشتهایی مزمن !

بد غذا خوردن فرزند واقعا ناراحت کننده است چرا که عوارض جسمانی خطرناکی برای او دارد . اگر شما کودک بدغذایی داشته باشید بهتر است او را به محیط های رزمی بسپارید

درباره شیرکو نیک وند

۲ نظر

بازتاب ها

نظر بدهید